Fri Apr 28 13:45:16 CEST 2017 Czy w zarządzaniu flotą może pomóc opowiadanie historii?

Szukanie optymalizacji kosztów przy wsparciu narzędzi informatycznych

Zarządzanie dużą flotą samochodową to wyzwanie nie tylko logistyczne, ale też finansowe. Informacje o kosztach związanych z jej obsługą często są rozproszone, a im większa flota, tym trudniej wyciągnąć z nich prawidłowe wnioski. Jest to jednak niezbędne, by móc optymalizować koszty.

więcej »

Thu Apr 13 14:50:55 CEST 2017 Oświadczenie Macrologic

W związku z publicznym wezwaniem do skupu akcji Macrologic SA wystosowanym przez Asseco Business Solutions SA informujemy, że działania te nie były uprzednio uzgadniane z władzami Spółki Macrologic SA. Jednocześnie oświadczamy, że działania te w żaden sposób nie wpływają na bieżące funkcjonowanie firmy Macrologic SA, ani też nie mają wpływu na zmianę strategii firmy, która jak dotychczas okazała się bardzo skuteczna. Klienci obecnie i w przyszłości mogą liczyć na równie wysoki standard obsługi, jak do tej pory.

więcej »

Wed Apr 12 09:40:19 CEST 2017 Rozbudowujemy sieć partnerów handlowych!

Macrologic wznawia poszukiwania kolejnych partnerów handlowych, którzy będą wspierać spółkę w sprzedaży oferowanych przez nią rozwiązań. Potrzeba rozbudowy sieci partnerskiej ma bezpośredni związek z wprowadzeniem przez spółkę na rynek rozwiązania Macrologic Merit, pierwszego polskiego procesowego systemu ERP.

więcej »

Wed Mar 22 20:15:35 CET 2017 Procesowe systemy ERP vs tradycyjne. Z których są bardziej zadowoleni właściciele i prezesi?

Systemy ERP to dziś dla wielu firm ważny element wspierający zarządzanie organizacją. Jednak tylko co druga osoba zarządzająca przedsiębiorstwem jest zadowolona z możliwości rozwoju poszczególnych elementów posiadanego systemu oraz zakresu obszarów i funkcji, które on obejmuje — tak wynika z badania przeprowadzonego przez ICAN Institute na zlecenie firmy Macrologic.

więcej »

Tue Mar 14 13:33:45 CET 2017 Studenci będą zarządzać wirtualnymi firmami. Rusza nowy projekt

Już od nowego roku akademickiego studenci Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego oraz Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej zamienią się w menadżerów wirtualnych przedsiębiorstw. Dzięki współpracy z firmą Macrologic, która udostępniła dla celów dydaktycznych swój nowoopracowany system ERP, podczas zajęć będą oni mogli projektować procesy, analizować wskaźniki i dane oraz udoskonalać wyniki prowadzonych przez siebie firm.

więcej »

Fri Feb 10 11:57:00 CET 2017 Macrologic o zarządzaniu procesowym z Wyższą Szkołą Finansów i Zarządzania

Spółka Macrologic podjęła współpracę z Wyższą Szkołą Finansów i Zarządzania w Warszawie. Polski dostawca nowoczesnych systemów ERP został partnerem przy organizacji ogólnopolskiej konferencji o zarządzaniu procesowym, która odbędzie się 24 maja br. pod hasłem: „Zarządzanie procesowe. Od kreacji do implementacji projektu”. Obaj partnerzy planują już kolejne wspólne inicjatywy.

więcej »

Thu Jan 12 10:17:13 CET 2017 JPK przyśpieszy informatyzację małych i średnich przedsiębiorstw

Jednolity Plik Kontrolny będzie impulsem do informatyzacji polskich przedsiębiorstw — uważa Patrycja Ptaszek-Strączyńska, dyrektor ds. finansów w spółce Macrologic, będącej polskim dostawcą nowoczesnych systemów ERP.

więcej »

Wed Jan 11 13:33:27 CET 2017 Macrologic Gazelą Biznesu 2016

Spółka Macrologic, polski producent i dostawca systemów ERP, otrzymała tytuł „Gazeli Biznesu 2016”. Firma znalazła się w gronie najdynamiczniej rozwijających się przedsiębiorstw w Polsce.

więcej »

Sat Dec 24 01:30:34 CET 2016 Macrologic SA wyróżniony za pierwszy polski procesowy ERP

Polski dostawca systemów klasy ERP, Macrologic SA, otrzymał wyróżnienie w plebiscycie „Gazety Finansowej” — „Najlepsze Produkty dla Biznesu 2016” w kategorii oprogramowanie.

więcej »

Tue Dec 13 22:21:30 CET 2016 W 2017 roku postaw na ewolucyjne zmiany w firmie

Nowoczesne strategie rozwoju firm opierają się dzisiaj na zarządzaniu procesowym. Taki model zarządczy daje przedsiębiorstwu wiele korzyści. Zapewnia długofalowy wzrost, minimalizuje koszty wynikające z eliminacji pomyłek oraz gwarantuje lepszy przepływ informacji w organizacji.

więcej »

Mon Dec 05 11:49:11 CET 2016 JPK to nie rewolucja dla małych i średnich firm, ale dodatkowy obowiązek

11 stycznia 2017 roku w życie wchodzą przepisy o tzw. Jednolitym Pliku Kontrolnym, czyli zestawie informacji dotyczących VAT, jakie małe i średnie firmy będę musiały przesyłać drogą elektroniczną do Ministerstwa Finansów.

więcej »

Mon Nov 28 23:00:09 CET 2016 Ekspert Macrologic: Współdziałanie w realizacji procesów kluczem do rozwoju firmy

Nowocześnie zarządzane firmy integrują działy i stawiają na ścisłą współpracę między nimi. Ułatwia to przepływ informacji, zmniejsza rywalizację między pracownikami i pozwala efektywniej pracować na rzecz strategicznych celów organizacji. Zmienia się też rola samego szefa przedsiębiorstwa: z administracyjnej na bardziej koordynacyjną. Manager nie skupia się już tylko na wydawaniu poleceń, ale staje się dla swoich podwładnych partnerem i swego rodzaju przewodnikiem.

więcej »

Wed Nov 23 21:33:52 CET 2016 Ekspert Macrologic: Żeby firma rozwijała się i nadążała za rynkiem, musi się ciągle zmieniać

Co zrobić, żeby firma działała sprawniej, szybciej i efektywniej? Należy wypracować optymalny dla niej model biznesowy, w którym kluczowe znaczenie odgrywać będzie doświadczenie potencjalnego klienta, oraz poprawić jej skuteczność operacyjną.

więcej »

Thu Nov 10 14:29:10 CET 2016 Ekspert Macrologic: Profesjonalni pracownicy to największy kapitał każdej firmy

Kluczem do sukcesu każdej firmy są kadry. Ich odpowiedni dobór ma kolosalne znaczenie dla rozwoju danego biznesu. Dlatego rekrutacja pracowników, to proces, który powinien zostać dogłębnie przemyślany i zaplanowany.

więcej »

Wed Oct 26 12:59:26 CEST 2016 MacroBASE daje firmom poczucie bezpieczeństwa

Użytkownicy bardzo wysoko oceniają stopień bezpieczeństwa polskiego systemu bazodanowego MacroBASE, stanowiącego podstawę technologiczną rozwiązań oferowanych przez firmę Macrologic. Jego najlepiej ocenianymi elementami są: szyfrowanie połączeń, e-podpis oraz fakt wykorzystania najnowocześniejszych metod kryptograficznych. Takie wnioski płyną z badania ARC Rynek i Opinia zrealizowanego na zlecenie Macrologic SA, polskiego dostawcy rozwiązań IT klasy ERP.

więcej »

Tue Oct 18 12:01:30 CEST 2016 Badanie: Firmy zarządzane procesowo lepiej radzą sobie na rynku

Wśród najważniejszych korzyści, jakie wynikają z zarządzania procesowego, polscy menedżerowie wymieniają podniesienie jakości usług swoich firm, zwiększenie ich wydajności oraz poprawę mobilności i szybkości działania. Jednocześnie niemal wszystkie przedsiębiorstwa, który wdrożyły już u siebie taki model zarządzania, są bardzo zadowolone ze swojej sprawności biznesowej i generowanych zysków. Takie wnioski płyną z najnowszego badania zrealizowanego dla Macrologic SA przez ICAN Research.

więcej »

Thu Oct 13 10:36:18 CEST 2016 Macrologic w 2017 r. chce podbić rynek nowym systemem ERP

Informatyczna spółka Macrologic stawia sobie za strategiczny cel wejście do ekstraklasy firm dostarczających polskim przedsiębiorstwom nowoczesne systemy ERP. Kluczem do tego ma być jej najnowszy produkt Macrologic Merit — pierwszy polski system wspomagający procesowy model zarządzania biznesem. Aktywna sprzedaż oprogramowania ruszy pod koniec tego roku i będzie kierowana do średnich i dużych firm.

więcej »

Thu Sep 29 00:00:00 CEST 2016 Macrologic Merit — rewolucja na polskim rynku systemów ERP To narzędzie może zrewolucjonizować działalność krajowych firm. Spółka Macrologic wprowadza na rynek pierwszy polski system wspomagający procesowy model zarządzania w przedsiębiorstwach — Macrologic Merit. Ten intuicyjny, bezpieczny i, co ważne, elastyczny system umożliwi implementowanie procesów zachodzących w firmach bezpośrednio do rozwiązania informatycznego.

więcej »

Thu Sep 22 11:32:37 CEST 2016 Ekspert Macrologic: Trzy powody, dla których warto korzystać z BI Szybka analiza bardzo dużej ilości danych to wyzwanie dla każdego przedsiębiorstwa. Dlatego, jak przekonują eksperci od zarządzania, warto w tym celu skorzystać z nowoczesnych rozwiązań Business Intelligence (BI). 

więcej »

Thu Sep 22 11:31:00 CEST 2016 Badanie: O wyborze ERP decyduje bezpieczeństwo, rodzaj bazy danych nie ma znaczenia Dla zdecydowanej większości polskich przedsiębiorców i informatyków kluczowym czynnikiem wpływającym na wybór rozwiązania IT wspierającego zarządzanie jest poziom jego bezpieczeństwa. Najmniej istotnym — rodzaj bazy danych, na którym ten system się opiera. To wnioski, jakie płyną z najnowszego badania ARC Rynek i Opinia, zrealizowanego na zlecenie Macrologic SA, polskiego dostawcy systemów klasy ERP. Zdaniem ekspertów coraz więcej firm obawia się ataków hakerskich i „wycieku” firmowych danych.

więcej »

Tue Aug 16 11:35:28 CEST 2016 Ekspert Macrologic: Firmy muszą dostosowywać się do zmian w otoczeniu. Bez tego mogą nie przetrwać

Rosnące wymagania klientów i konkurencja wymuszają na przedsiębiorstwach większą elastyczność. Zdaniem Renaty Łukasik, eksperta firmy Macrologic, nie da się tego osiągnąć bez zmiany tradycyjnego sposobu zarządzania organizacją na nowocześniejszy — procesowy. W innej sytuacji istnieje ryzyko, że firma nie przetrwa na rynku. 

więcej »

Tue Aug 02 10:08:58 CEST 2016 Ekspert Macrologic: Procesy są naturalnie wpisane w DNA organizacji

Choć zarządzanie firmą w oparciu o dokładnie rozpisane i określone procesy nie jest jeszcze popularne w Polsce, to świadomość przedsiębiorców na temat takiego modelu rośnie. „Menadżerami zostają coraz częściej osoby z nowoczesnym podejściem do zarządzania” — twierdzi w wywiadzie dla portalu Organizacjahoryzontalna.pl Anna Andraszek, dyrektor ds. jakości i rozwoju kadr w Macrologic SA. Jej zdaniem procesy są „naturalnie wpisane w DNA” organizacji”. Wystarczy je tylko dobrze poukładać. 

więcej »

Thu Jul 21 22:13:52 CEST 2016 Macrologic z nową aplikacją do przesyłania JPK

Spółka Macrologic udostępniła nowe narzędzie IT, które umożliwia przedsiębiorcom przekazywanie do urzędów skarbowych ewidencji VAT w formacie Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK) za pomocą specjalnego rządowego interfejsu.

więcej »

Fri Jul 15 13:01:19 CEST 2016 Edukujemy polskie firmy w zakresie zarządzania procesowego

Z satysfakcją informujemy, iż uruchomiliśmy internetowy portal wiedzy o zarządzaniu procesami biznesowymi: OrganizacjaHoryzontalna.pl. Serwis ma przekonać polskich przedsiębiorców, którzy działają tradycyjnie, czyli silosowo, do zastosowania efektywniejszego modelu zarządzania — procesowego, opartego o nowoczesne rozwiązania IT. Ci przedsiębiorcy, którzy już zarządzają procesami, będą tam mogli znaleźć ciekawe informacje dotyczące narzędzi wspierających taki model zarządczy.

więcej »

Fri Jul 01 12:19:53 CEST 2016 Ekspert Macrologic: Duże firmy gotowe na JPK, choć potrzebują pilnej interpretacji prawnej Ministerstwa Finansów

W najbliższy piątek w życie wchodzą przepisy o tzw. Jednolitym Pliku Kontrolnym, czyli zestawie informacji, jakie drogą elektroniczną będą musieli przesyłać przedsiębiorcy do urzędów skarbowych. Jednak zdaniem ekspertów dostosowujących systemy klasy ERP w firmach i instytucjach do nowych regulacji, pilnej interpretacji Ministerstwa Finansów wymaga sposób i mechanizm wypełniania JPK.

więcej »

Sun Jun 26 21:04:52 CEST 2016 MZK w Grudziądzu wybrał rozwiązania Macrologic

Optymalizacja realizowanych procesów, szybki dostęp do informacji zarządczej, a także redukcja czasochłonności jej przygotowania — to tylko kilka z korzyści płynących z wprowadzenia rozwiązań klasy ERP autorstwa Macrologic  w Miejskim Zakładzie Komunikacji w Grudziądzu.

więcej »

Fri Jun 24 00:00:00 CEST 2016 Macrologic nagrodzony za innowacyjność

Spółka Macrologic otrzymała nagrodę Luminatus 2016. To wyróżnienie przyznane przez redakcję miesięcznika „Bloomberg Businessweek Polska" za innowacyjne rozwiązania, które buduje w oparciu o własną bazę danych MacroBASE.

więcej »

Tue Jun 14 21:54:53 CEST 2016 Ekspert Macrologic: sukces firmy zależy od właściwego zaplanowania szkoleń

Odpowiednio przeszkolony i kompetentny zespół pracowników to jeden z ważniejszych warunków dobrze funkcjonującego przedsiębiorstwa. Jednak wielu właścicieli polskich firm o to nie dba lub o tym zapomina -- zauważają eksperci od zarządzania. -- To błąd. Od właściwego doboru szkoleń, sposobu ich przeprowadzenia, a także od wniosków uzyskanych z analiz szkoleń zależy przyszłość, a nawet sukces przedsiębiorstwa -- twierdzi Monika Grabowska z Macrologic SA.

więcej »

Mon Jun 06 11:48:33 CEST 2016 Macrologic podczas Qlik Sense Tour 2016 pokaże, jak analizować dane w firmie

Polski dostawca systemów klasy ERP, spółka Macrologic jako partner Qlik Sense Tour 2016 doradzi, jak w innowacyjny sposób pracować z danymi dostępnymi w firmach. A wszystko dzięki nowoczesnym narzędziom do wizualizacji i odkrywania danych, które nie tylko ułatwią ich analizę, ale też przyśpieszą proces podejmowania decyzji biznesowych. Eksperci Macrologic podczas bezpłatnych warsztatów pokażą również, jak w szybki i łatwy sposób sporządzić interaktywny raport.

więcej »

Wed May 25 02:00:00 CEST 2016 Macrologic w e-booku radzi, jak rozwijać kompetencje pracowników

Polski dostawca systemów klasy ERP, spółka Macrologic rusza z akcją promującą narzędzia do rozwoju kompetencji pracowników. Firma podzieli się swoją unikatową wiedzą, którą zdobywała podczas wdrożeń kompleksowych i spójnych rozwiązań IT w obszarze HR w polskich przedsiębiorstwach. A wszystko znajdzie się w eksperckim e-booku.

więcej »

Wed May 18 02:00:00 CEST 2016 Macrologic doradzi firmom motoryzacyjnym, jak zarządzać szkoleniami pracowników

Polski dostawca systemów klasy ERP, spółka Macrologic, doradzi uczestnikom 6. Forum Human Resources sektora motoryzacyjnego, jak efektywnie zarządzać szkoleniami oraz rozwijać kompetencje swoich pracowników z uwzględnieniem specyfiki branży. 

więcej »

Tue May 17 02:00:00 CEST 2016 E-kontrole u małych i średnich przedsiębiorców będą wcześniej

Za niespełna dwa miesiące ruszają w firmach pierwsze e-kontrole podatkowe. Na razie urząd skarbowy będzie mógł żądać firmowej dokumentacji w formacie Jednolitego Pliku Kontrolnego tylko od dużych przedsiębiorstw, ale Sejm właśnie uchwalił nowelizację, zgodnie z którą także średni i mali przedsiębiorcy będą musieli być gotowi do tego już od początku 2017 r.

więcej »

Wed May 11 02:00:00 CEST 2016 Macrologic doradzi przedsiębiorstwom komunikacji miejskiej w zarządzaniu

Polski dostawca systemów do zarządzania klasy ERP, spółka Macrologic, doradzi uczestnikom Krajowego Zjazdu Komunikacji Miejskiej w Łodzi, jak efektywnie zarządzać tego typu  przedsiębiorstwem. Doświadczenie w tym zakresie firma zdobywała, wprowadzając rozwiązania informatyczne do zarządzania m.in. w MZK w Grudziądzu.

więcej »

Tue Jan 19 10:51:00 CET 2016 Macrologic partnerem lokalnym SZLACHETNEJ PACZKI

Biznes to nie tylko działania w kierunku wypracowania jak najwyższych przychodów. Firmy też mają ideały i chcą mieć swój udział w tym, żeby świat był lepszy. Dlatego właśnie Macrologic został Inwestorem Społecznym SZLACHETNEJ PACZKI.

więcej »

Mon Nov 02 13:21:10 CET 2015 Weryfikacja wypłacalności kontrahentów dostępna w Macrologic ERP

Macrologic rozpoczął współpracę z Krajowym Rejestrem Długów Biuro Informacji Gospodarczej SA. W ramach podpisanej umowy klienci Macrologic, korzystając w codziennej pracy z systemu Macrologic ERP, mogą sprawdzać wiarygodność finansową swoich kontrahentów.

więcej »

Wed Apr 22 13:58:07 CEST 2015 Wyniki po I kwartale: wzrost przychodów czwarty raz z rzędu

Macrologic opublikował wyniki grupy i spółki za I kwartał 2015 roku (Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za I kwartał 2015 Grupy Kapitałowej Macrologic), wykazując już po raz czwarty z rzędu wzrost przychodów z działalności podstawowej. To efekt prowadzonej polityki równoważnego wzrostu spółki.

więcej »

Tue Mar 24 12:23:52 CET 2015 Macrologic nominowany do Best Quality 2015

Z przyjemnością informujemy, że Macrologic uzyskał nominację do tytułu Best Quality 2015 w kategorii Innowacje w IT.
Ta nominacja jest potwierdzeniem solidności działania firmy oraz dbałości o wysokie standardy oferowanych przez nią produktów i usług.

więcej »