szybki
kontakt

+48 227 028 978

doradca@macrologic.pl

Formularz

Rozwiązanie Macrologic dla Administracji Samorządowej

Macrologic Podatek rolny, leśny i od nieruchomości – podatki: od nieruchomości, rolny i leśny - program kompleksowo wspomagający pracę wydziałów finansowych urzędów miast i gmin w zakresie pełnej obsługi wymiaru podatku gruntowego, leśnego i od nieruchomości zarówno dla podmiotów prawnych jak i osób fizycznych, a także księgowość podatkową wraz z windykacją.

Macrologic Opłaty lokalne – wieczyste użytkowanie, dzierżawy, opłaty targowe i inne - program umożliwia obsługę dzierżaw, użytkowania wieczystego gruntów i lokali oraz obsługę opłat wynikających z ustawy o podatkach i opłatach lokalnych

Macrologic Podatek od środków transportowych – podatek od środków transportu - program służy do komputerowej ewidencji środków transportowych

Macrologic Ewidencja działalności gospodarczej - rozwiązanie wspomagające pracę stanowisk lub referatów ewidencji działalności gospodarczej gmin i służy do obsługi ewidencji podmiotów gospodarczych.

Obejmuje swym zakresem następującą funkcjonalność:

  1. Prowadzenie kartoteki podmiotów gospodarczych: przechowywanie danych o podmiotach, rejestrowanie nowych podmiotów, rejestracja zmian i wykreśleń z ewidencji.
  2. Prowadzenie kartoteki osobowej przedsiębiorców. Dodatkowo możliwe jest śledzenie zmian danych osobowych.
  3. Przechowywanie i prezentację w ujednolicony sposób historii zmian każdego podmiotu gospodarczego. Dla każdego podmiotu pokazany jest jego ostatni aktualny stan. Można w łatwy sposób podejrzeć historię zmian na pojedynczym podmiocie.
  4. Analizowanie podmiotów gospodarczych wg PKD, branży, rodzaju działalności itp
  5. Ewidencjonowanie informacji dodatkowych tj. współwłasności majątkowe, koncesje, upadłości i in.
  6. Rejestrowanie i drukowanie odpowiednich zaświadczeń o wpisie do ewidencji, zmianach i skreśleniach. Dokumenty te zawierają pozycje pokazujące stan zarówno przed zmianą jak i po zmianie.

W odpowiedzi na pytania organów samorządowych, wykorzystujących programy produkcji Macrologic w ramach procedur emisji decyzji w sprawie ustalenia zobowiązania podatkowego, a odnoszących się do możliwości uznania systemu informatycznego, których programy te są elementem, za „system teleinformatyczny” w celu wykorzystania możliwości, jakie daje art. 210.§1a Ustawy z dnia z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa, informujemy że:

  • system, z którego organ korzysta może być, jak i nie być systemem teleinformatycznym, przy czym nie zależy to od zakwalifikowania programów komputerowych, będących jego częścią, lecz od procedur i środków technicznych, jakie faktycznie organ wykorzystuje przy emisji dokumentu decyzji;
  • jeżeli system, z którego organ korzysta, nie jest systemem teleinformatycznym, to  aby nim się stał  należy dostosować procedury i rozwiązania techniczne organu do wymagań Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 14 września 2011 r. w sprawie sporządzania pism w formie dokumentów elektronicznych, doręczania dokumentów elektronicznych oraz udostępniania formularzy, wzorów i kopii dokumentów elektronicznych (Dz.U. z 2011 r. poz. 1216).

 

Macrologic, w wykonaniu odrębnej odpłatnej umowy, może przeprowadzić audyt istniejącego systemu informatycznego i przedstawić rekomendacje działań, zmierzających do doprowadzenia tego systemu do zgodności z wymaganiami Rozporządzenia i  – tym samym – uznania go za system teleinformatyczny.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.