szybki
kontakt

+48 227 028 978

doradca@macrologic.pl

Formularz

Macrologic ERP w branży drogowej

Od wielu lat współpracujemy z firmami drogowymi zarówno dostarczając im narzędzi informatycznych, jak i świadcząc usługi doradcze wspierające obsługę procesów biznesowych. 

Wobec zmian zachodzących na rynku budownictwa drogowego osoby zarządzające firmami drogowymi coraz częściej potrzebują nowych, skuteczniejszych sposobów  zapewnienia rentowności tak poszczególnych projektów, jak i całej firmy. Jednocześnie wymagają, aby nowe metody pracy nie wymagały większego zaangażowania pracowników w obsługę systemów czy ewidencję danych.

Na podstawie doświadczeń przygotowaliśmy rozwiązanie spełniające te wymagania — Macrologic ERP dedykowane dla branży drogowej. 

Przykłady zastosowań oprogramowania dla branży drogowej

 • Osobom zarządzającym pozwala na ocenę stanu zaawansowania finansowego i rzeczowego toczących się projektów, nie po zakończeniu budowy, ale na bieżąco. W praktyce kontrola taka (controlling finansowy) odbywa się najczęściej co miesiąc i pozwala szybciej reagować na opóźnienia czy wzrost kosztów.  
 • Dla Kierowników budów stanowi narzędzie zastępujące arkusze służące do monitorowania terminów i kosztów. Ułatwia przekazanie kierownikom odpowiedzialności za koszty, a w efekcie za wynik finansowy budowy.
 • Pozwala na poprawę dokładności stawek jednostkowych używanych podczas kosztorysowania, dzięki wykorzystaniu informacji o rzeczywistych kosztach pozycji kosztorysowych, rzeczywistych stawek sprzętu i transportu czy aktualnych cen produkowanej masy. 
 • Pomaga usprawnić wiele pracochłonnych zadań, np. skrócić do kilku minut czas przygotowania arkuszy rozliczeń finansowo-rzeczowych dla inwestorów.

Potencjalne efekty wdrożenia oprogramowania dla firm z branży drogowej

 • Wzrost średniej marży projektu i redukcja zmienności marży
 • Zmniejszenie ilości niespodziewanych przekroczeń budżetu oraz opóźnień w realizacji projektu
 • Wzrost produktywności sprzętu i załogi 
 • Ograniczenie kosztów materiałów
 • Przyspieszenie obsługi i uszczelnienie sprzedaży zmian w projektach 
 • Poprawa płynności finansowej i spływu należności
 • Ograniczenie czasu zużywanego na rejestrację i przetwarzanie danych

Dzielimy się doświadczeniem

Projekty w firmach drogowych realizuje stały zespół konsultantów Macrologic. Doświadczenia w branży pozwalają nam nie tylko skutecznie wdrażać narzędzia informatyczne, ale także wskazywać najlepsze rozwiązania organizacyjne. 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.