szybki
kontakt

+48 227 028 978

doradca@macrologic.pl

Formularz

Rozwiązanie dedykowane Instytutom i Ośrodkom Badawczo Rozwojowym

Macrologic ERP dla instytutów to nowoczesne, zintegrowane i kompleksowe rozwiązanie informatyczne, które wspiera zarządzanie jednostką naukowo-badawczą. Realizuje procesy związane z kontrolą budżetów  i rozliczaniem wniosków badawczych oraz projektów unijnych. Ponadto wspiera dział finansowo-księgowy oraz kadrowo-płacowy w codziennej pracy jak również w przygotowywaniu sprawozdań na potrzeby ministerstw i innych podmiotów zewnętrznych.

System informacyjny - serce rozwiązania

Podczas wdrożenia systemu Macrologic dedykowanego instytutom uzgadniana jest struktura informacyjna w Instytucie wg której odbywać się będzie raportowanie. Wynikiem jest analizowanie danych w podziale na:

  • strukturę organizacyjną,
  • źródła finansowania,
  • projekty (wnioski badawcze, granty, tematy, projekty unijne itd.) 
  • pozycje budżetowe (kosztowe, przychodowe, ilościowe).

Udostępnienie danych dla Kierowników Projektów

Macrologic Controlling wraz z Elektronicznym Obiegiem Dokumentów i Delegacji dostarczają Kierownikom Projektów informacji w zakresie realizacji budżetów prowadzonych przez nich projektów oraz nadzorują proces realizacji zakupów i rozliczenia kart czasu pracy.

 

Budżetowanie

System umożliwia przygotowanie budżetów (planów) dotyczących wszystkich rodzajów przychodów i kosztów według przyjętej w Instytucie struktury informacyjnej. Budżety rzeczowo-finansowe Instytutu (jednostkowe i zbiorcze) w zakresie poszczególnych rodzajów działalności tworzone są z wykorzystaniem mechanizmów pracy grupowej.

Realizacja projektów i dokumentacja

Oprogramowanie dla firm wspiera Kierowników Projektów w merytorycznym prowadzeniu projektów, poprzez zarządzanie procesem od oferty począwszy do zawarcia umowy jak również wspiera jego realizację. System wyposażony jest w monitoring terminów wykonania poszczególnych zadań oraz umożliwia przechowywanie dokumentacji związanej z projektem np. umów, sprawozdań z realizacji, wyników końcowych projektu.

Sprawozdawczość

Macrologic ERP wspomaga opracowywanie analiz ekonomicznych instytutu w zakresach takich jak: koszty, przychody, wynik ekonomiczny, wynagrodzenie, zatrudnienie itd. Umożliwia również informowanie poszczególnych komórek organizacyjnych o przychodach i poniesionych kosztach oraz ich limitach. Dostarcza informacji o  realizacji budżetów projektów, wspiera wykrywanie odchyleń i zagrożeń w realizacji budżetów.

Już ponad 30 polskich Instytutów pracuje z systemem Macrologic ERP.

Wypracowana przez lata metodyka prowadzenia projektów i znajomość zagadnień branżowych w Instytutach gwarantują Państwu szybkie i rzetelne wdrożenie. Podczas wdrożenia system Macrologic ERP dla instytutów jest dostosowywany do indywidualnych potrzeb i wymagań Instytutu.

Szeroko rozbudowana opieka serwisowa, nieustanny rozwój produktu i nasze ukierunkowanie na zgodność z przepisami prawa poparta certyfikatami sprawia, że nasi Klienci pracują z nami przez wiele długich lat.

Kontakt

Wieloletnia współpraca z Instytutami pokazała, że wymagania poszczególnych jednostek co do systemu ERP są zróżnicowane a nasza bogata oferta produktowa pozwala na zaspokojenie tych potrzeb. Zapraszamy do kontaktu z Konsultantami, którzy podczas spotkania z Państwem podzielą się naszymi „instytutowymi doświadczeniami” i odpowiedzą na wszelkie pytania.

/resources/icons/phone.gif +48 222 566 444; /resources/icons/email.gif doradca@macrologic.pl

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.