szybki
kontakt

+48 227 028 978

doradca@macrologic.pl

Formularz

Macrologic ERP dla firm budowlanych

Przedsiębiorstwa realizujące inwestycje budowlane coraz częściej stają przed problemem całościowego zarządzania prowadzonymi projektami. Firmy występujące jako generalny wykonawca, podwykonawca lub realizujące inwestycje na potrzeby własne muszą potrafić efektywnie zarządzać swoją działalnością. Jednoczesne prace nad wieloma przedsięwzięciami, stosy dokumentów, ciągle wzrastająca liczba kooperantów i dostawców, wszystko to wymaga sprawnego zarządzania i koordynacji.

 • Czy możliwe jest zapanowanie nad ogromną ilością danych i dokumentów tworzonych każdego dnia i spływających z terenów budowy?
 • Czy panujemy nad kosztami i źródłami finansowania?
 • Czy nasi dostawcy i kooperanci na czas wywiążą się z zawartych umów?
 • Gdzie i wśród jakich zasobów szukać oszczędności?

Macrologic ERP dla firm budowlanych to nowoczesne oprogramowanie erp pozwalające na bieżące planowanie wydatków i kontrolę realizacji zadań budowlanych, budowlano-montażowych i remontowych. Dzięki temu firma zyskuje przejrzystość prowadzonych działań i może skutecznie poruszać się na coraz bardziej konkurencyjnym rynku.
Pakiet został opracowany w oparciu o technologię Lotus Notes Domino i w sposób zaawansowany wykorzystuje oferowane przez nią mechanizmy: zarządzania czasem, organizacją i pracą grupową. Wokół danego projektu tworzy się określony zespół, któremu przewodzą wskazane osoby, na przykład inspektorzy nadzoru czy kierownicy budów.
W ujęciu globalnym struktura realizacji wszystkich projektów odzwierciedla kierunki rozwoju i priorytety przedsiębiorstwa. Kadra zarządcza zyskuje natomiast doskonałe narzędzie weryfikacji i kontroli pozwalające z wyprzedzeniem orientować się w sytuacji całego zakładu.

Obszary zastosowań

Macrologic ERP dla przedsiębiorstw budowlanych pozwala na obsługę pełnej gamy czynności związanych z realizacją zadań budowlanych i montażowych od ofertowania, poprzez realizację, do końcowego ich rozliczenia. W efekcie system wspomaga realizację zespołu zadań obejmujących sferę organizacyjną procesu budowlanego oraz całość zagadnień ewidencyjno – rozliczeniowych.

Odpowiednio zaimplementowany system staje się podstawowym narzędziem pracy w bieżącej działalności operacyjnej. Jego elastyczna konstrukcja znakomicie ułatwia dostosowanie do zmieniających się wymagań każdego podmiotu gospodarczego. Raz wprowadzone informacje automatycznie pojawiają się w różnych miejscach struktury programu, tworząc łatwą do zarządzania całość. Zaawansowane mechanizmy raportowania i prezentowania danych pozwalają na codzienną analizę sytuacji zakładu, a w wyjątkowych przypadkach ułatwiają dotarcie do krytycznej informacji.

Efektywność w integracji

Wraz z aplikacjami finansowo-księgowymi i magazynowymi, Macrologic ERP dla firm budowlanych tworzy całościowy system wspomagający zarządzanie działalnością przedsiębiorstwa. Dzięki jego zastosowaniu każde przedsiębiorstwo może angażować swoje zasoby w przedsięwzięcia o najwyższej, z jego punktu widzenia, stopie zwrotu. Ma ono wtedy pełny przegląd wszystkich realizowanych projektów i może wyspecjalizować się w tych, które odznaczają się największą zyskownością.

Zakres funkcjonalny

 • Zarządzanie strukturą budów, obiektów i podobiektów budowlanych,
 • Planowanie i organizowanie budów,
 • Zarządzanie procedurą przetargową,
 • Obsługa umów i aneksów z inwestorem oraz podwykonawcami,
 • Nadzorowanie realizacji finansowej i rzeczowej na dowolnym poziomie szczegółowości,
 • Obsługa wychodzących i przychodzących faktur (dokumentów obciążeniowych) wraz ze szczegółowym rozbiciem pozycji na poszczególne budowy, obiekty i zasoby,
 • Zarządzanie dokumentacją odbiorową,
 • Obsługa pozostałej dokumentacji związanej z procesem budowlanym,
 • Współpraca z systemami kosztorysującymi i harmonogramującymi,
 • Szczegółowe raportowanie całego procesu przygotowania, realizacji i odbioru budowy.

Korzyści wdrożenia oprogramowania dla firm budowlanych

 • Dostosowanie do specyfiki branży budowlanej – poszczególne projekty zarządzane są zgodnie ze standardowymi procedurami,
 • Bieżąca kontrola efektywności działania – dzięki zebraniu pełnej informacji o budowie w jednym miejscu możliwe jest bieżące porównywanie planów i rzeczywistych realizacji,
 • Elastyczność – “drzewiasta” struktura budów i obiektów budowlanych pozwala kontrolować realizację na dowolnym stopniu szczegółowości,
 • Prostota integracji – system może być integrowany z wieloma systemami jak, na przykład aplikacje magazynowe, finansowo-księgowe, kosztorysujące, edytory tekstu, itp.
 • Wszechstronność – system zarządza jednocześnie wieloma kanałami przekazywania informacji, to jest e-mail, faks, telefon, poczta,
 • Pewność informacji – która jest zagwarantowana poprzez pełną identyfikację działań użytkowników w systemie oraz możliwość śledzenia historii zmian.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.