szybki
kontakt

+48 227 028 978

doradca@macrologic.pl

Formularz

Cloud computing - Oprogramowanie w chmurze

Dla kogo jest chmura

Usługa Macrologic Cloud Computing przeznaczona jest dla przedsiębiorstw, które poszukują wysokiej klasy nowoczesnego systemu do zarządzania firmą bez konieczności ponoszenia zbyt dużych nakładów na własną infrastrukturę i obsługę IT.

Chmura obliczeniowa (oprogramowanie w chmurze) to idealne rozwiązanie dla firm, które ze względu na swoją — np. rozproszoną —strukturę organizacyjną wymagają zastosowania mobilnych rozwiązań oraz dostępu w dowolnym czasie i miejscu do dobrze zabezpieczonych własnych danych. Macrologic Cloud Computing jest odpowiednim rozwiązaniem zarówno dla pojedynczych firm, np. biur rachunkowych, jak i dla całych grup przedsiębiorstw współpracujących ze sobą w klastrach oraz w oparciu o platformę B2B.

Jaką chmurę wybrać

W celu dokonania wyboru modelu chmury należy określić swoje oczekiwania uwarunkowane potrzebami przedsiębiorstwa i wymaganiami wynikającymi z charakteru prowadzonej działalności, a także uwzględniające bariery czy słabe punkty danej działalności. W zależności od tego, jak kształtują się te oczekiwania, proponujemy dwa modele usługi Cloud Computing.

Indywidualne potrzeby

Dla firm, które cenią sobie elastyczność oprogramowania, dobrym rozwiązaniem będzie CHMURA INDYWIDUALNA. Ten model  polega na dostosowaniu systemu do potrzeb i oczekiwań danego  klienta. W odróżnieniu od chmury standardowej w tym przypadku dane klienta znajdują się na odrębnym wirtualnym serwerze. Ponadto, niezależnie od wstępnych modyfikacji, klient może na bieżąco zgłaszać chęć wprowadzenia kolejnych zmian, wynikających np. z rozwoju firmy bądź też przeobrażeń rynkowych. W efekcie ma on możliwość dopasowywania użytkowanego systemu do nowych warunków w sposób łatwy i elastyczny.


Niskie koszty

Dla firm, które przede wszystkim chcą ograniczyć wydatki na infrastrukturę  sprzętową czy zakup drogich licencji, nie tracąc przy tym na jakości oprogramowania, najlepszym rozwiązaniem będzie CHMURA STANDARDOWA. W tym modelu poprzez łącze internetowe klient otrzymuje dostęp do bieżąco aktualizowanego i serwisowanego oprogramowania ERP, KM i BI.  Automatyczna aktualizacja nie tylko zapewnia komfort pracy, ale także oznacza, że odpowiedzialność za zgodność programu z przepisami prawa zostaje przeniesiona z użytkownika na dostawcę usługi. W efekcie klient oszczędza czas i eliminuje część swoich obowiązków. W ramach usługi  realizowana jest również archiwizacja danych, serwis bieżący i pomoc hotline.

Bezpieczeństwo

Przetwarzanie danych klientów korzystających z oprogramowania Macrologic w modelu Cloud Computing odbywa się na serwerach wirtualnych zlokalizowanych w profesjonalnym Data Center położonym na terenie Polski. Tym samym gwarantujemy wysoki poziom bezpieczeństwa w przetwarzaniu danych zarówno w zakresie dostępu do danych i ich ochrony, jak i bezpieczeństwa systemowego i sieciowego.

więcej o Data Center


Poufność i ochrona danych osobowych

 • Certyfikat Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji dla Data Center
 • Świadectwo bezpieczeństwa przemysłowego stopnia trzeciego dla Macrologic
 • Zabezpieczenia portów sieciowych przed nieautoryzowanym podłączeniem
 • Zapory sieciowe (firewall)
 • Minimum dwa zasilacze we wszystkich krytycznych serwerach
 • Wykorzystanie systemów klastrowych
 • Wykonywane codziennie kopie zapasowe

Praca serwerów 525550 minut w roku

 • Trzy niezależne źródła zasilania + agregat prądotwórczy
 • Dedykowane rozdzielnie energetyczne
 • Automatyczne przełączenia niezauważalne dla użytkownika
 • Kilka łączy internetowych (światłowody i radiolinie) pracujących niezależnie
 • Maksymalny czas niedostępności wynoszący jedynie 90 sekund

Ochrona danych 24 godziny na dobę

 • System alarmowy i dwa niezależne systemy telewizji przemysłowej
 • Karty magnetyczne i kody PIN gwarantujące dostęp wyłącznie osobom upoważnionym
 • Instalacja wentylacyjna i klimatyzatory zapewniające odpowiedni mikroklimat pomieszczeń
 • Ściany i samozamykające się drzwi o wysokiej odporności ogniowej
 • Stałe urządzenia gaśnicze i monitoring Państwowej Straży Pożarnej

Wartości dodane

Wychodząc naprzeciw nowym wyzwaniom i oczekiwaniom naszych klientów, uruchomiliśmy wachlarz usług dodatkowych, stanowiących rozwinięcie  usługi podstawowej:

Opieka nad systemem w chmurze

Większość potrzeb użytkowników pakietu Macrologic w modelu Cloud Computing realizowana jest w sposób zdalny. Konsultanci prowadzą bieżącą aktualizację programów nie tylko pod kątem zmieniających się przepisów, ale także na wniosek użytkowników, a zatem klienci mają wpływ na funkcjonalność poszczególnych modułów. Tak zmieniane oprogramowanie dostępne jest dla wszystkich użytkowników danego modelu.  Zważywszy na liczbę użytkowników zmodyfikowanej wersji, koszt jednostkowy modyfikacji jest nieporównywalnie niski w stosunku do korzyści wynikających z użytkowania ulepszonego oprogramowania. Niezależnie od pomocy udzielanej w sposób zdalny użytkownicy mają też możliwość zamawiania wizyty konsultanta.

Outsourcing finansowo-księgowy

Ta usługa pozwala korzystać z wiedzy i doświadczenia wykwalifikowanych specjalistów z dziedziny rachunkowości i finansów. Klient zyskuje dostęp do nowoczesnych technologii bez konieczności inwestowania w własne systemy informatyczne. Dodatkowo nie ponosi kosztów związanych z utworzeniem i utrzymaniem własnego działu finansowo-księgowego.

Part time financial management

Usługa wynajmowania dyrektora finansowego w niepełnym wymiarze czasu pracy obejmuje głównie doradztwo w zakresie finansowania inwestycji, przeprowadzanie analizy przedsiębiorstwa wraz z prezentacją wyników, a także pomoc przy przyjęciu właściwego kierunku rozwoju firmy.

 

Outsourcing kadrowo-płacowy

W ramach tej współpracy realizujemy dla klientów takie usługi jak: rozliczanie wynagrodzeń, przygotowanie i prowadzenie dokumentów kadrowych, przygotowanie rozliczeń rocznych, sporządzanie raportów i zestawień zbiorczych.

Ponadto naszym klientom korzystającym z modelu ERP Cloud computing oferujemy także niestandardowe rozwiązanie polegające na czasowym przejęciu obowiązków pracownika odpowiedzialnego za wykonywanie zadań kadrowo-płacowych w przypadku nieobecności tego pracownika. Outsourcing kadrowo-płacowy pozwala na znaczną redukcję kosztów związanych z funkcjonowaniem działu kadr i płac dzięki wyeliminowaniu kosztów zakupu licencji oraz kosztów aktualizacji oprogramowania.

OCR

Przy wykorzystaniu możliwości programu służącego do rozpoznawania znaków i całych tekstów oraz sposobu formatowania w pliku graficznym można w znacznym stopniu zautomatyzować proces rejestracji dokumentów. Wszystko sprowadza się do czterech prostych kroków: skanowanie z jednoczesnym rozdzieleniem dokumentów, ewentualna korekta, przygotowanie do dekretacji i dekretacja. Wysoki poziom automatyzacji procesu to przede wszystkim oszczędność czasu, redukcja kosztów związanych z rejestracją dokumentów, większa wydajność ich przetwarzania i, dodatkowo, błyskawiczny dostęp do archiwum.

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.