szybki
kontakt

+48 227 028 978

doradca@macrologic.pl

Formularz

Zintegrowane rozwiązania na platformę Lotus Notes Domino

Technologie informatyczne

Produkty IBM Lotus Software oraz oparte o ich technologię rozwiązania firmy Macrologic - Macrologic ERP dostarczają dziś możliwości, dla których najistotniejszymi ograniczeniami pozostaje obecnie wyobraźnia w kreowaniu ich zastosowań oraz założenia realizowanych przez firmy strategii informatycznych.

Nie w każdym miejscu procesu biznesowego informatyka może w równym stopniu dodać wartości. Nie każde rozwiązanie służy w odpowiedniej proporcji zarówno firmie jak i jej pracownikom. System informatyczny powinien być zintegrowany ze strategią przedsiębiorstwa i dopasowany do specyfiki jego działania.

Firma Macrologic pomoże Twojej firmie w zbudowaniu skutecznej przewagi konkurencyjnej opartej o efektywny przepływ informacji i wykorzystanie wiedzy organizacji. Dobierzemy technologie, które będą wspierać Twój biznes. Zbudujemy i wdrożymy zintegrowane systemy informatyczne, które pomogą realizować cele Twojej firmy.

/resources/macrologic/bp_premier.gif
Skutecznie pomagamy naszym klientom zwiększać produktywność działania. 
Od 2001 roku jesteśmy partnerem firmy IBM. Nasze kompetencje potwierdza  poziom partnerstwa: PREMIER.

Rozwiązania Macrologic oparte na platformie Lotus Notes:

Doradztwo i analiza

Prowadzimy przedsięwzięcia integrujące, dotychczas często rozłączne. Obszary zastosowań systemów informatycznych:

 • zarządzanie przedsiębiorstwem w obszarze ERP,
 • zarządzanie archiwizacją i przepływami dokumentów i informacji,
 • zarządzanie przepływami pracy i procesami biznesowymi,
 • zarządzanie relacjami z klientami,
 • zarządzanie organizacją (między innymi przez jakość),
 • zarządzanie wiedzą.

Przedsięwzięcia takie, aby były skuteczne, powinny posiadać dobrze określone cele i zakres oraz rozpoczynać się od analizy firmy i procesów w niej zachodzących. Wypracowana przez firmę Macrologic metodyka prowadzenia projektów informatycznych pomaga naszym klientom szybko i skutecznie określić takie cele, a nam dokonać niezbędnych analiz biznesowych. Chętnie współdziałamy z firmami doradczymi, dzięki czemu rozwiązania informatyczne, które dostarczamy stanowią dopełnienie zaplanowanych procesów zmian i doskonalenia organizacji.

Technologia Lotus

/resources/macrologic/lotus_software.gif

Technologia Lotus została wybrana przez firmę Macrologic jako zdecydowanie najlepsza platforma do budowy skutecznych rozwiązań informatycznych, których celem jest poprawienie efektywności i bezpieczeństwa wymiany informacji i komunikacji w firmie.

Nadrzędną ideą, którą kierujemy się przy opracowywaniu rozwiązań informatycznych dla naszych klientów, jest maksymalne wykorzystanie cech i zalet dostarczanych przez technologie. Dlatego nasze aplikacje tworzymy tak, aby zapewniały naturalny wzrost wraz ze skalą działania klientów oraz łatwo wkomponowywały się w większe rozwiązania zintegrowane.

Technologia Lotus tworzy zintegrowane i bezpieczne środowisko wymiany wiadomości, optymalizacji procesów i współpracy, wyposażając użytkowników w szybszy dostęp do danych oraz zarządzanie informacją pochodzącą z wielu źródeł. Lotus Notes ułatwia inteligentne grupowanie danych, ich katalogowanie, wyszukiwanie i analizowanie. Te właśnie cechy nasze aplikacje "dziedziczą" z technologii w której są wykonane.

Rozwiązania zintegrowane

Nasze rozwiązania budujemy w oparciu o analizę infrastruktury przedsiębiorstwa i analizę potrzeb organizacji. Na takiej podstawie dobieramy komponenty programowe i sprzętowe, a następnie projektujemy, dostarczamy i wdrażamy systemy zintegrowane z już istniejącymi aplikacjami oraz z infrastrukturą sieciową i urządzeniami pomocniczymi (serwery faksów, urządzenia skanujące).

Powstają w ten sposób rozwiązania, których funkcjonalność w indywidualnie określonym zakresie może obejmować obszary:

 • zarządzania:
  • informacją, dokumentami i ich archiwizacją,
  • kontaktami i relacjami z klientami (CRM),
  • obiegami dokumentów i przepływami pracy (workflow),
  • przedsięwzięciami i projektami,
  • jakością w rozumieniu normy ISO 9000 i innych norm (QM),
  • wiedzą (KM),
 • integracji:
  • z modelerami procesów biznesowych (zintegrowane modelowanie i wykonywanie procesów biznesowych),
  • z systemami ERP, SCM, MRP II,
  • z hurtowniami danych i systemami BI,
  • z serwerami faksów, urządzeniami skanującymi i innego rodzaju osprzętem,
  • z warstwą publikacji i kooperacji przez Internet (portale i serwisy WWW),
  • z urządzeniami mobilnymi.

Jako uzupełnienie dla platformy Lotus Notes Domino oferujemy naszym klientom inne rozwiązania z portfolio IBM Lotus Software.

Lotus Sametime

Oprogramowanie służące do zunifikowanej komunikacji, obejmujące sygnalizację obecności, obsługę wiadomości błyskawicznych, pocztę elektroniczną, telefonię, konferencje WWW oraz opcjonalne kanały komunikacji dźwiękowej i wideo. Dzięki narzędziom IBM UC2 (Lotus Sametime, Lotus Connections, Lotus Quickr0 pomagamy ludziom biznesu pracować wspólnie i eliminować konieczność każdorazowego poszukiwania "najlepszej metody" połączenia i komunikacji.

Lotus Connections

IBM Lotus Connections to oprogramowanie społecznościowe zaprojektowane specjalnie z myślą o przedsiębiorstwach, otwierające drogę do wykorzystania wspólnej wiedzy przedsiębiorstwa, jego partnerów i klientów. Istotą działania jest dynamiczne tworzenie nowych relacji między osobami, posiadanymi przez te osoby zasobami wiedzy i wykonywanymi przez nie zadaniami.

Lotus Quickr

IBM Lotus Quickr to oprogramowanie wspomagające współpracę w zespołach, ułatwiające interakcje z innymi osobami oraz korzystanie z informacji i materiałów potrzebnych w pracy.

Lotus Quickr oferuje bogatą funkcjonalność, między innymi biblioteki treści służące do współużytkowania plików używanych w codziennej pracy, fora dyskusyjne i blogi usprawniające komunikację w zespole, środowiska wiki umożliwiające wspólne tworzenie i edytowanie treści bezpośrednio w serwisie oraz konektory, które ułatwiają udostępnianie plików bezpośrednio z najczęściej używanych aplikacji biurowych, takich jak IBM Lotus Notes, IBM Lotus Sametime, IBM Lotus Symphony, Microsoft Office i Microsoft Outlook.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.