szybki
kontakt

+48 227 028 978

doradca@macrologic.pl

Formularz

Outsourcing finansowy

Obok outsourcingu kadrowo–płacowego (outsourcing HR) Macrologic oferuje usługi związane z outsourcingiem finansowym oraz tzw. part time financial management - czyli wynajmowania dyrektora finansowego w niepełnym wymiarze czasu pracy. Nasza oferta jest odpowiedzią na rosnące potrzeby klientów w zakresie funkcjonowania obszaru finansowo-księgowego m.in. zoptymalizowania procesów biznesowych oraz kosztów działalności przedsiębiorstwa.

Przekazując zadania finansowo–księgowe firmie zewnętrznej, przedsiębiorstwa oczekują m.in. doradztwa jak pozyskać finansowanie inwestycji, przedstawienia wyników analiz finansowych przedsiębiorstwa, doradztwa w zakresie kierunków rozwoju firmy oraz pomocy przy wdrożeniu controllingu. Zadania te z powodzeniem wykonuje wynajęty dyrektor finansowy.

Poprzez outsourcing zadań księgowych i finansowych przedsiębiorstwo:
  • korzysta z wiedzy i doświadczenia wykwalifikowanych specjalistów z dziedziny rachunkowości i finansów,
  • zyskuje dostęp do nowoczesnych technologii informatycznych bez konieczności inwestowania w wysokiej jakości systemy informatyczne,
  • unika ponoszenia kosztów związanych z budową i utrzymaniem własnego działu finansowo–księgowego.

Świadczone przez nas usługi outsourcingowe są całkowicie bezpieczne, odpowiedzialnie nadzorujemy proces przetwarzania danych. Dbając o swoją wiarygodność i zaufanie klientów, stosujemy zaostrzone procedury ochrony danych i zapobiegania ich utracie. 

Zlecając obsługę finansowo-księgową zapewniacie Państwo swojej firmie zrealizowanie zadań na wysokim poziomie przy wykorzystaniu wsparcia konsultingowego dostawcy.

Przetwarzanie danych finansowo–księgowych, w tym prowadzenie ksiąg rachunkowych odbywa się zgodnie z Ustawą o rachunkowości w oparciu o bieżące przepisy dotyczące podatków dochodowych, podatku VAT i Ordynacji Podatkowej.

Oferowane przez nas usługi outsourcingu obejmują m.in.:
  • zaksięgowanie faktur zakupu, delegacji i innych dokumentów wewnętrznych podlegających rozliczeniu,
  • zaimportowanie faktur sprzedaży, dokumentów magazynowych oraz rozdzielnika listy płac,
  • automatyzację realizacji przelewów wraz z automatycznym bilansowaniem rozrachunków zarówno w zakresie sprzedaży jak i zakupów,
  • przygotowanie sprawozdań, analiz i zestawień zgodne z Ustawą o rachunkowości oraz bieżącymi potrzebami (np. bilans, rachunek zysków i strat, przepływy oraz inne sprawozdania i wydruki),
  • rozliczenia z US (deklaracje VAT) oraz GUS (wymagane sprawozdania).

Usługa jest świadczona w modelu Cloud Computing, dzięki czemu klient/użytkownik ma na bieżąco dostęp do aktualnych informacji o zdarzeniach oraz możliwość analizowania gromadzonych danych.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.