szybki
kontakt

+48 227 028 978

doradca@macrologic.pl

Formularz

Procesowy system ERP

Macrologic Merit to pierwszy polski system klasy ERP, dzięki któremu możliwe jest zaimplementowanie procesów zachodzących w przedsiębiorstwie bezpośrednio do rozwiązania informatycznego dla firm. Rozwiązanie oparte jest o polską technologię MacroBASE, która zapewnia stabilność zgodną z najwyższymi standardami bezpieczeństwa danych.

Dzięki rozwiązaniu zarówno zarządzający, jak i ich pracownicy, mogą efektywnie i szybko wykonywać zadania w ramach opisanych w firmie procesów.


Poznaj wyróżniki procesowego systemu ERP:

Korzyści

Tradycyjny ERP wspomaga zarządzanie zasobami firmy w poszczególnych pionach organizacyjnych. Macrologic Merit wspomaga zarządzanie zdefiniowanymi sposobami działania organizacji – procesami. Taki sposób informatyzacji firmy jest zgodny z jej naturalnym funkcjonowaniem.

Jak działa
Macrologic Merit

więcej

Macrologic Merit

Procesowy system ERP, dzięki któremu możliwe jest zaimplementowanie procesów zachodzących w przedsiębiorstwie bezpośrednio do rozwiązania informatycznego dla firm (oprogramowania dla firm). Dzięki rozwiązaniu zarówno zarządzający, jak i ich pracownicy, mogą efektywnie i szybko wykonywać zadania w ramach opisanych w firmie procesów. Umożliwia zarządzającym kontrole przebiegu procesów oraz ich modelowanie z wykorzystaniem informacji zawartych w miernikach. Wspiera zarządzanie w grupach procesów takich jak:

Procesy zasobów ludzkich

Aby rozpocząć działania i móc je sprawnie realizować, konieczne są procesy obsługi zasobów ludzkich, poczynając od doboru i zatrudnienia poprzez bieżące uaktualnienia ewidencji pracowniczych, naliczania płac i rozliczeń podatkowych oraz ZUS, aż po obsługę zakończenia współpracy.

więcej

Procesy zasobów rzeczowych

Niezbędne do rozpoczęcia działalności jest wyposażenie organizacji i dalsze utrzymanie odpowiednich zasobów rzeczowych, np. maszyn, samochodów, sprzętu komputerowego. Tu ważne są procesy wprowadzenia zasobu do ewidencji od strony księgowej oraz przydziału do użytkującego, aktualizacja zmian w wartości środka oraz jego właściwościach i lokalizacji, obsługa dofinansowań aż po likwidację lub sprzedaż.

więcej

Procesy sprzedażowe

W większości sytuacji firmy realizują swoje cele poprzez zaspokajanie potrzeb swoich klientów. Procesy sprzedaży determinują sposób działania organizacji i powinny być nastawione na jak najlepszą obsługę klienta, ale przy zachowaniu opłacalności działań.

więcej

Procesy zakupów i magazynowania

Do realizacji celów organizacji konieczne są w wielu rodzajach działalności procesy zakupu potrzebnych surowców, towarów i ich magazynowaniem. To właśnie odpowiedni stan magazynowy – bez przerostów i zalegania, a jednocześnie umożliwiający realizację zamówień dla klientów – często decyduje o konkurencyjności oferty firmy.

więcej

Procesy produkcyjne

Organizacja wyposażona w odpowiednie zasoby, materiały i towary może wykonywać działania operacyjne związane z obsługą procesów wytwarzania produktu, zarówno w znaczeniu produkcyjnym, jak i wykonaniu usługi.

więcej

Rozliczenia księgowe

Wszelkie operacje gospodarcze przedsiębiorstwa powinny być rzetelnie ujęte w księgach, aby posłużyć do prawidłowych rozliczeń księgowo-podatkowych. Na straży tego stoją procesy przechodzące przez całą organizację, których końcowymi czynnościami są zadania ewidencji księgowej i związanej z płatnościami. Tu również ważne są procesy wspierające windykację, umowy dotyczące płatności oraz usprawniające komunikację z bankami.

więcej

Poznaj interface

Macrologic Merit został zaprojektowany przy współpracy z firmą Deloitte Digital w taki sposób, aby na każdym etapie pracy z systemem był efektywny i łatwy w obsłudze. Pracownik nie rozprasza uwagi na elementy graficzne, które nie służą do wykonywania zadań.
Dzięki jednolitemu interfejsowi pracownik z łatwością obsługuje Macrologic Merit na różnych urządzeniach.

Predefiniowane procesy w Macrologic Merit

System ERP Macrologic Merit zawiera bogaty pakiet predefiniowanych, standardowych procesów, co pozwala na szybkie uruchomienie rozwiązania. Dlatego też w pierwszym kroku proponujemy spojrzenie na 200 zdefiniowanych standardowych procesów. Jeżeli jednak nasza propozycja wymaga zmian – wszelkie modyfikacje procesów są możliwe do realizacji.

Dlatego powstał modeler procesów BPMN – narzędzie, dzięki któremu możliwa jest zmiana w zdefiniowanych procesach, a co najważniejsze, każda taka zmiana natychmiast odzwierciedlona jest w systemie ERP. Zarządzający mogą szybko adaptować aktualnie realizowane w firmie procesy do systemu Macrologic Merit.

Renata Łukasik, Szef produktu, Członek Zarządu Macrologic SA

więcej

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.