szybki
kontakt

+48 222 566 444

doradca@macrologic.pl

Formularz

Niekomercyjna współpraca z innymi organizacjami

Macrologic podejmuje także niekomercyjną współpracę z innymi organizacjami. Od wielu lat staramy się aktywnie wspierać domy dziecka, działalność fundacji i placówek służby zdrowia. W naszej pamiątkowej księdze znajduje się kilkadziesiąt listów nawiązujących do przykładów tego typu współpracy. Pamiątka ta jest dla nas szczególnie miła i cenna.

Od 2002 roku współpracujemy z Fundacją Dzieciom "Zdążyć z Pomocą". Efektywność naszych działań została doceniona poprzez przyznanie nam Certyfikatu Dobroczynności.

Od roku 2013 firma rozwinęła swoją działalność non-profit szerzej współpracując z fundacjami i organizacjami niosącymi pomoc osobom potrzebującym. Objęliśmy swoją opieką Fundację "Pomóż dziecku" z Czechowic-Dziedzic. Pomoc ta obejmuje zarówno wsparcie finansowe, które wyasygnował Zarząd Spółki, jak i pomoc rzeczową w postaci książek, ubioru, gier i artykułów szkolnych, które zebrali pracownicy Macrologic.

Od stycznia roku 2013 podjęliśmy współpracę z Fundacją Dr.Clown, która otrzymała od Macrologic środki finansowe na realizację celów statutowych . Wolontariusze tej organizacji realizują w szpitalach program terapii śmiechem i zabawą. Podczas najbliższych spotkań mikołajkowych zostanie przeprowadzona wśród dzieci pracowników zbiórka książek i gier, którą przekażemy wolontariuszom tej fundacji.

Pomocą finansową wsparliśmy również Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Puławach, który organizował rajd dla dzieci niepełnosprawnych oraz Społeczne Towarzystwo Hospicjum Cordis otaczające opieką dzieci i dorosłych cierpiących na chorobę nowotworową i inne przewlekłe schorzenia. Macrologic chętnie wspiera wszelkie inicjatywy swoich pracowników w zakresie działalności non-profit. Dużym sukcesem zakończyła się akcja wsparcia Fundacji DKMS poprzez wpisanie się do banku dawców szpiku kostnego. Propagowanie tej idei podczas tegorocznych warsztatów w Szczyrku zaowocowało podpisaniem przez 25 osób deklaracji przystąpienia do banku dawców szpiku kostnego. 

We wrześniu 2013 nasza organizacja zakupiła 3 indeksy dla dzieci objętych opieką Akademii Przyszłości z Krakowa. W najbliższym czasie chcemy również nawiązać współpracę z tą organizacją jako wolontariusze pomagając dzieciom w szeroko rozumianym rozwoju intelektualnym.

Jednym z większych przedsięwzięć o podobnym charakterze, a związanych bezpośrednio z wykorzystaniem naszej autorskiej technologii, było stworzenie bazy danych dla ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych. Macrologic udostępnił nieodpłatnie Fundacji narzędzia MacroBASE, dzięki którym powstała baza danych osób zaginionych. Połączenie strony internetowej z bazą ułatwiło poszukiwania osób zaginionych w całym kraju. 

Aktywnie uczestniczymy w działalności Polskiego Rynku Oprogramowania, stowarzyszenia, które czuwa nad prawidłowym i bezpiecznym rozwojem rynku oprogramowania w Polsce oraz nad przestrzeganiem praw autorskich.

Spółka wspierała Zespół Szkół Nr 40 im. Stefana Starzyńskiego przy ul. Jagiellońskiej w Warszawie. Firma udostępniła sprzęt i pomogła w stworzeniu serwerowni na potrzeby szkolnej pracowni informatycznej oraz udzieliła szkole darowizny na zakup programu umożliwiającego prowadzenie elektronicznego dziennika. Dla szczególnie uzdolnionych uczniów, wyróżniających się w dziedzinie informatyki Macrologic przekazywał stypendia naukowe (każde po 1.500 zł). 

Zdążyć z pomocą

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.